Opis inicjatywy

Hacking Carrots – together for SDGs to program edukacyjno-programistyczny zbudowany w oparciu o nowe technologie i tematykę Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs).

Projekt ma na celu pobudzenie przedsiębiorczości społecznej i ukierunkowanie kreatywności innowatorów technologicznych na problemy zdefiniowane przez SDGs. Projekt składa się z 4 hackathonów, podczas których uczestnicy będą szukać odpowiedzi na 16 wyzwań współczesnego świata oraz serii poprzedzających je spotkań. Spotkania te zostaną zorganizowane w formie meetupów (16) oraz warsztatów (16).

W wyniku projektu powstanie:

  • baza wiedzy na temat SDGs
  • baza ekspertów w tych dziedzinach
  • pogłębiona wiedza wśród uczestników warsztatów

 

Program Hacking Carrots odpowiada na dwa kluczowe wyzwania stojące przed światem nowych technologii:

  1. zaktywizowanie kobiet w obszarze zaawansowanych technologii jak sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość czy internet rzeczy.
  2. pobudzenie przedsiębiorczości społecznej i ukierunkowania działań innowatorów technologicznych na problemy zdefiniowane przez SDGs.

Dlaczego
to jest ważne?

Nowe technologie, IT to nie oddzielny sektor gospodarki, a inherentny element większości branż. Tworząc produkty i usługi technologiczne kształtujemy rzeczywistość dla nas samych i przyszłych pokoleń. Musimy to robić razem, kobiety i mężczyźni, w zespołach, w których różne doświadczenia, sposoby myślenia i role społeczne są reprezentowane, jeśli chcemy, aby nasza rzeczywistość zmieniała się na lepsze.

Kto może się włączyć?

  • firmy technologiczne
  • startupy
  • innowatorzy
  • uczelnie wyższe i studenci

Partnerzy

Liderem inicjatywy jest Geek Girls Carrots.

Partnerzy: Capgemini, PwC, HubHub, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Miasto st. Warszawa, Fundacja Digital Polska, Kolegium Europejskie w Natolinie, Kancelaria Snażyk Korol Mordaka.

Kontakt

Małgorzata Ratajska-Grandin, prezeska Fundacji Carrots, malgosia@gocarrots.org

Realizowane Cele

Kampania
17 Celów

Inicjatywa prowadzona jest w ramach Kampanii 17 Celów, mobilizującej biznes w Polsce do podjęcia działań na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.