DOBRE PRAKTYKI

Zoa rental – wypożyczalnia ubrań B2C

ZOA umożliwia bardziej zrównoważoną konsumpcję mody poprzez uruchomienie usługi wynajmu. Platforma działa od 2021 r., ma klientów z całej branży modowej, od odzieży narciarskiej i odzieży sportowej po odzież luksusową i wizytową.

Wyzwanie

Klienci nie są już zadowoleni z liniowych modeli biznesowych i wymagają od sprzedawców więcej: większej elastyczności, większej trwałości i większej przystępności cenowej. Przewiduje się, że popyt na wynajem będzie rósł o 10% rocznie.

 

Powiązane ze strategią firmy

Wypożyczalnia stanowi główne działanie firmy. Sprawiają, że oferowanie wynajmu przez marki modowe jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Towarzyszą klientom na każdym kroku, od opracowania propozycji i konfiguracji profilu po czyszczenie chemiczne i magazynowanie ubrań.

Opis dobrej praktyki

ZOA to wiodąca w branży technologia stworzona specjalnie na potrzeby wynajmu. 

Zoa rental w sposób kompleksowy wspiera firmy w rozpoczęciu wynajmu swoich produktów klientom. Proces obejmuje zarówno wybór modelu wypożyczania, konfigurację platformy jaki i magazynowanie i czyszczenie chemiczne wypożyczanych ubrań.

Wynajem uzupełnia ofertę sprzedaży detalicznej, zwiększając lojalność i zaangażowanie klientów dodatkowo zmniejsza wpływ produktów na planetę.

Krok 1: Opracowanie spersonalizowanej oferty wynajmu

Krok 2: Konfiguracja strony internetowej

Krok 3: Oznakowanie zapasów i import

Dowiedz się więcej.

Efekty dobrej praktyki

Wynajem może generować 3 razy większy przychód z jednego przedmiotu niż sprzedaż po sugerowanej cenie detalicznej i 10 razy większy niż sprzedaż po obniżonej cenie. Zapewnia również zrównoważoną alternatywę dla pozbywania się zbędnych zapasów.

 

  • -Zwiększenie zysku
  • -Generowanie do 3 razy więcej przychodów za przedmiot w porównaniu z RRP
  • -Wykorzystanie nadmiernych zapasów

 

Moda przyczynia się do 10% globalnych emisji gazów cieplarnianych, przy czym tradycyjny model sprzedaży detalicznej skutkuje oszałamiającym poziomem odpadów. Wynajem ułatwia dzielenie się przedmiotami, zmniejszając nadmierną produkcję i konsumpcję.

 

  • -Zmniejszenie marnotrawstwa i kosztownej produkcji przy jednoczesnej maksymalizacji zysku
  • -Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju
  • -Wprowadzenie cyrkularności do rdzenia działalności swojej firmy
  • -Zmiana wiodącej pozycji i wprowadzenie zmiany w środowisku
12. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
BRANŻA: Tekstylna
WRÓĆ DO BAZY WIEDZY