DOBRE PRAKTYKI

Algi – naturalne materiały, przyszłość mody

Wytwarzanie materiału z alg zapobiega globalnemu zanieczyszczeniu wody, bez szkodliwych chemikaliów i nawozów jest negatywne węglowo (Carbon negative), a przy produkcji nie powstają odpady – rozwiązanie idealne.

Wyzwanie

Branża tekstylna generuje ogromną ilość odpadów, wyzwaniem dla branży jest stworzenie materiału w pełni naturalnego i biodegradowalnego.

Powiązane ze strategią firmy

Strategia firmy oparta jest na wytwarzaniu w pełni naturalnych materiałów z alg, więc dobra praktyka w zakresie zrównoważonego rozwoju wpisana jest w całą działalność firmy.

Opis dobrej praktyki

Firma stworzyła ekopozytywne, skalowalne rozwiązania do produkcji włókien i barwienia tkanin. Algaeing to nowe, zrównoważone rozwiązania z alg, zdrowego i odnawialnego mikroorganizmu. Przeprojektowują branżę modową dla przyszłych pokoleń.

Opatentowana przez Algaeing technologia wytwarzania materiałów z alg to potrójnie dobre rozwiązanie o rzeczywistym, pozytywnym wpływie na planetę. Wytwarzanie materiału z alg zapobiega globalnemu zanieczyszczeniu wody, bez szkodliwych chemikaliów i nawozów jest negatywne węglowo (Carbon negative), a przy produkcji nie powstają odpady.

Innowacyjne nici barwione naturalnymi barwnikami stworzonymi autorską technologią (Algadye 3.0.) są w 100% biodegradowalne. Wykonuje się je z połączenia alg i celulozy.  Formuła barwnika stworzonego na bazie alg jest również w 100% biodegradowalna i może być nakładana na wszystkie rodzaje tkanin; syntetyczne, naturalne i na bazie białka.​

Efekty dobrej praktyki

Dzięki działalności firmy powstaje materiał, który jest dobry dla

 

DLA NASZEJ PLANETY
Zapobiega globalnemu zanieczyszczeniu wody
Węgiel ujemny i 100% zero odpadów
Bez szkodliwych chemikaliów i nawozów

 

DLA BRANŻY TEKSTYLNEJ
Gotowy do użycia ze wszystkimi systemami fabrycznymi
Technologia efektywna wodno i energetycznie
Tworzy środowisko pracy wolne od niebezpiecznych toksyn

 

DLA NASZEJ SKÓRY
Wykorzystuje botaniczną moc alg
Materiał wolny od alergenów i pestycydów
Powstaje w sposób wolne od okrucieństwa
Wegański

 

Dowiedz się więcej.

12. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
13. Działania w dziedzinie klimatu
BRANŻA: Tekstylna
WRÓĆ DO BAZY WIEDZY