DOBRE PRAKTYKI

Aviva Drive

Jednym ze społecznych priorytetów grupy jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Ubezpieczyciel stworzył w tym celu bezpłatną aplikację Aviva Drive, która pozwala każdemu kierowcy przetestować swoje umiejętności i styl jazdy.

Opis dobrej praktyki

Aviva jest największą brytyjską grupą ubezpieczeniową, korzenie firmy sięgają końca XVII wieku. Jednym ze społecznych priorytetów grupy jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Ubezpieczyciel stworzył w tym celu bezpłatną aplikację Aviva Drive, która pozwala każdemu kierowcy przetestować swoje umiejętności i styl jazdy. Ocena (od 0 do 10) wystawiona jest po przejechaniu 200 mil. Aplikacja uruchamia się automatycznie, wraz z rozpoczęciem jazdy samochodem.

Popularności aplikacji przydaje fakt, że czerpie ona bardzo wiele z popularnego trendu „grywalizacji” – na kierowców, którzy przestrzegają zasad bezpieczeństwa, czekają punkty i odznaki; swój wynik można porównywać z innymi kierowcami czy znajomymi na Facebooku. Indywidualny rezultat jest brany pod uwagę przy szacowaniu składki na ubezpieczenie – kierowcy, którzy wykażą się szczególnym bezpieczeństwem, mogą liczyć nawet na 150 funtów zniżki. Kierowcy szarżujący na drodze nie są karani, ale nie mają możliwości stania się o dodatkowe zniżki.

Ponadto Aviva kieruje do kierowców szeroką komunikację, w której zachęca kierowców do nierozmawiania przez telefony komórkowe podczas jazdy.

 

3. Dobre zdrowie i jakość życia
BRANŻA: Finansowa
ORGANIZACJA: Aviva
WRÓĆ DO BAZY WIEDZY