DOBRE PRAKTYKI

Ecovative – alternatywne materiały

Firma Ecovative produkuje materiały z grzybni. Jest pionierem nauki o grzybni w celu wyhodowania w pełni uformowanych struktur stosowanych w produktach, które zastępują styropian i inne tworzywa sztuczne, skórę etc. Korzystając z precyzyjnych systemów i zrozumienia biologii grzybni, wzmacnia naturalne właściwości określonych szczepów, aby dopasować je do unikalnych potrzeb materiałowy.

Wyzwanie

Rośnie zapotrzebowanie na alternatywy dla zrównoważonej skóry, ponieważ marki spieszą się z opracowywaniem produktów, które odzwierciedlają zaangażowanie w przyjazne dla Ziemi praktyki biznesowe i etyczne traktowanie zwierząt. Wyspecjalizowana firma zajmująca się produktami miękkimi Forager podchodzi do tego problemu, współpracując z samą naturą, korzystając z Grzybnia Powietrzna™ technologia, która pozwala na uprawę trwałych, pięknych, niesyntetycznych i całkowicie wegańskich materiałów dla branży modowej.

Dowiedz się więcej.

Opis dobrej praktyki

Firma jest pionierem nauki o grzybni w celu wyhodowania w pełni uformowanych struktur stosowanych w produktach, które zastępują styropian® i inne tworzywa sztuczne i skórę. Ich laboratorium posiada najbardziej kompletną bibliotekę grzybni na świecie. Używając precyzyjnych systemów i głębokiego zrozumienia biologii grzybni, wzmacniają naturalne właściwości określonych szczepów, aby dopasować je do unikalnych potrzeb materiałowych.

Firma opracowała dwie technologie:

MycoComposite™
Technologia MycoComposite umożliwia produkcję biodegradowalnych opakowań Mushroom® i ekologicznych materiałów budowlanych przy użyciu włókien grzybni do wiązania zrównoważonych materiałów.

Grzybnia Powietrzna™
Ecovative uprawia biomateriały, które zapewniają zrównoważone alternatywy dla skóry, tworzyw sztucznych i hodowli przemysłowej za pośrednictwem naszego procesu uprawy pionowej AirMycelium™.

Efekty dobrej praktyki

Sztuczna skóra bez plastiku

Uprawiane w zaledwie dziewięć dni, czyste skóry grzybni Forager™ są w 100% wegańskie, z naturalnie wysoką wytrzymałością na rozciąganie, odpornością na rozdarcie i trwałością dorównującą skórom zwierzęcym.

Mięso z grzbni

Korzystając z platformy AirMycelium firmy Ecovative, MyForest Foods rośnie i zbiera pyszną i pożywną grzybnię, gotową do przygotowania i spożycia w nieco ponad tydzień. Porównaj to do sześciu miesięcy dla świni i około trzech lat dla jednej krowy. Co więcej, istniejące pieczarkarnie mogą dodawać tę linię produktów bez budowania nowych obiektów.

12. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
BRANŻA: Tekstylna
WRÓĆ DO BAZY WIEDZY