DOBRE PRAKTYKI

Looptworks – odzież przyjazna środowisku

Looptworks wytwarza produkty nie używając surowców pierwotnych. Przetwarza zużyte i nadmiarowe materiały na nowe produkty. Dzięki czemu utrzymuje materiały w użyciu i unika składowania lub spalania. Ich proces tworzy trwałe produkty z dożywotnią gwarancją. Oferują również usługi dostosowywania i naprawy. Większość ich produktów jest wyjątkowa i występuje w limitowanych edycjach. 

Wyzwanie

Następuje ciągły wzrost ilości odpadów stałych i nadmiernego wykorzystywania zasobów Ziemi, w szczególności wody. W samych tylko odpadach tekstylnych przeciętna fabryka odzieży wyrzuca co tydzień około 60 000 funtów doskonale nadających się do użytku, przedkonsumpcyjnych tekstyliów.

Powiązane ze strategią firmy

W Looptworks jedyną rzeczą, którą wyrzucają, jest typowy sposób prowadzenia działalności. Looptworks jest marką projektową z misją: wykorzystywać tylko to, co już istnieje.

Opis dobrej praktyki

Wszystkie materiały użyte do stworzenia produktów Looptworks kiedyś trafiały na wysypisko lub gorzej. Przechwytują je i wykorzystują nadmiarowe materiały przemysłowe, przekształcając je w nowe, użyteczne produkty — w procesie znanym jako upcykling. Zrównoważone, przyjazne dla środowiska produkty są produkowane w limitowanych seriach, dzięki czemu oszczędzają materiały z wysypisk śmieci lub spalarni.

Decydując się na wspieranie produktów z upcyklingu zamiast produktów wykonanych z pierwotnych materiałów, zapobiegasz utylizacji nadmiaru jakości. W ten sposób oszczędzane są ograniczone zasoby naturalne i redukowane są emisje dwutlenku węgla.
Dla firmy upcykling to dopiero początek. Długofalowym celem jest praca nad rozwiązaniami w pętli zamkniętej (Loopt) w produkcji, stąd nasza nazwa: „zapętlone prace”

Upcykling to proces przekształcania materiałów przeznaczonych do zniszczenia w nowe produkty o wyższej wartości i przeznaczeniu dla środowiska. Ponowne wykorzystanie odpadów bez ich niszczenia wymaga o wiele mniej energii niż rozłożenie ich w celu przetworzenia na coś nowego.

Efekty dobrej praktyki

Produkty z recyklingu mają nie tylko najniższy ślad węglowy ze wszystkich produktów dostępnych na rynku, ale także oszczędzają ogromne ilości wody, energii, emisji dwutlenku węgla i odpadów fizycznych. Ważne jest, aby pamiętać, że wpływ firmy wykracza poza pojedyncze wysiłki — współpracują z dużymi międzynarodowymi korporacjami i małymi firmami, aby pomóc im osiągnąć cele zerowego składowania odpadów i zerowego śladu węglowego, co prowadzi do znaczących skutków.

Loopt4Life
Pozyskując nadmiar materiałów, firma wybiera wyłącznie materiały wysokiej jakości, ponieważ trwałość jest dla nich priorytetem. Wszystko, co robią, jest zbudowane z myślą o trwałości i potwierdzają swoją gwarancją Loopt4Life*. To obietnica firmy, że produktom można ufać, że będą służyć przez całe życie. Dożywotnia gwarancja obejmuje wszelkie wady lub awarie produkcyjne, a wszystko, co robimy, jest objęte dożywotnią gwarancją.

12. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
BRANŻA: Tekstylna
WRÓĆ DO BAZY WIEDZY