Kampania 17 Celów rozszerza partnerstwo o świat nauki! Dziś podpisaliśmy pierwsze porozumienie o współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Kamapania 17 Celów i SGH podpisały porozumienie o współpracyTo porozumienie to kontynuacja współpracy Kampanii 17 Celów z SGH, której wymiernym efektem w ubiegłym roku był 𝗜𝗻𝘀𝗽𝗶𝗿𝗼𝘄𝗻𝗶𝗸 𝗱𝗹𝗮 𝘂𝗰𝘇𝗲𝗹𝗻𝗶. Ta publikacja to prawdziwe kompendium wiedzy na temat różnych kierunków działań, jakie mogą podejmować uczelnie na rzecz realizacji Agendy 2030.

Podpisane dziś porozumienie to kolejne wspólne projekty – szczególnie tworzenie treści i narzędzi edukacyjnych, ale także wymiana doświadczeń z różnymi grupami interesariuszy obu instytucji.

 

Jak mówi Malgorzata Greszta, Prezeska Fundacji Kampanii 17 Celów i Partnerka Zarządzająca w CSR Consulting:

Fundamentem prowadzonej od siedmiu lat Kampanii 17 Celów jest partnerstwo. Ogromnie się cieszę, że do obecnych już w naszej inicjatywie przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i administracji dziś oficjalnie dołącza pierwszy partner ze świata nauki – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Wobec ogromnych wyzwań stojących przed nami w realizacji ambitnej wizji Agendy 2030 we współpracy nauki z biznesem upatrujemy największych szans na nowe rozwiązania. Ubiegłoroczna wspólna inicjatywa Inspirownika dla uczelni pokazała ogromne zainteresowanie i potencjał polskich uczelni w różnych wymiarach realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dziś otwieramy nowy rozdział i mogę obiecać, że na kolejne wymierne efekty naszej współpracy nie będzie trzeba długo czekać.

Jak dodaje Rektor SGH, dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH:
[…] Jesteśmy na półmetku realizacji Agendy i musimy dołożyć wszelkich starań, by nasza planeta w niedalekiej przyszłości była bezpiecznym i przyjaznym miejscem. Jestem przekonany, że to porozumienie i działania, które będziemy wspólnie realizować to nasz realny wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Zapraszamy kolejne uczelnie do współpracy!

Kontakt dla mediów:
Kaja Bernasińska
kaja.bernasinska@csr-consulting.pl
tel: 608 890 853

Wróć