women-in-business-s

„Women in business. New perspectives on risk and reward” to publikacja wydana w marcu 2017 r. przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton.

Raport zaznacza ważną rolę kobiet dla biznesu, zwłaszcza w kontekście dokonujących się silnych zmian społecznych, zachodzących we współczesnych, niespokojnych czasach. Autorzy opracowania upatrują w tych globalnych wyzwaniach szans dla kobiet w biznesie, co prezentują poprzez analizę ryzyk i powodzeń dla różnych scenariuszy działań.

Zdaniem twórców raportu, dynamika procesów pozwalających wzmacniać różnorodność płciową w pracy, na różnych stanowiskach jest zbyt słaba – co więcej, istnieje ryzyko jej spowolnienia. Współczesny biznes, aby się rozwijać, nie może sobie na to pozwolić – firmy powinny być coraz bardziej produktywne, innowacyjne i na wiele możliwych sposobów coraz bardziej otwarte.

Raport zawiera zalecenia dotyczące zwiększenia liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych, uzupełnionych o korzyści płynące ze wzmacniania pozycji kobiet w firmach, zwłaszcza w kontekście strategicznego zarządzania ryzykiem. Wiele współczesnych firm jest prowadzonych przez mężczyzn i męskie zespoły – to, zdaniem autorów, niesie poważne niebezpieczeństwo krótkowzroczności biznesowej.

pdf-pom-male POBIERZ RAPORT (PDF)

 

Wróć