Światowy Dzień Działania

Światowy Tydzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju (Global Week to Act For SDGs) obchodzony corocznie – w tym roku w dniach 18-26 września 2020. Jego finałem jest Światowy Dzień Działania 25 września, przypadający w rocznicę przyjęcia Agendy 2030. Na całym globie przez cały tydzień organizowane są wydarzenia szerzące wiedzę o Celach i zachęcające do podjęcia działań na ich rzecz, tworząc światowy ruch dla ich osiągnięcia.  Oficjalnym hasztagiem Tygodnia jest #Act4SDGs czyli „działaj na rzecz Celów”. Inicjatorem inicjatywy jest Sekretarz Generalny ONZ. Tydzień organizowany jest przez SDG Action Campaign ONZ. Kampania 17 Celów jest jego Partnerem Organizacyjnym w Polsce.

Włącz się!

Biznes, rządy i samorządy, organizacje, ośrodki naukowe i osoby działające na rzecz osiągnięcia Celów – wszyscy są zaproszeni do włączenia się w Światowy Dzień Działania na rzecz Celów #Act4SDGs!

 • Zorganizuj wydarzenie, duże lub małe, które przyczyni się do szerzenia wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju lub ich realizacji.
 • Zaprezentuj swoje długofalowe działania na rzecz Agendy 2030.
 • Dołącz do Partnerów Światowego Dnia Działania i zarejestruj swoje inicjatywy, aby pojawiły się na globalnej mapie wydarzeń organizowanych tego dnia na stronie internetowej www.Act4SDGs.org.
 • W mediach społecznościowych oznaczaj je wspólnym hasztagiem #Act4SDGs.

Nasze działania

W tym roku edukujemy i inspirujemy w całym Tygodniu Działania na rzecz Celów! W programie:

21- 26 września, Światowy Tydzień Działania

Codziennie premiera kolejnego odcinka filmu „Na rzecz Celów”, prezentującego działania Partnerów biznesowych Kampanii 17 Celów na rzecz Agendy 2030 w mediach społecznościowych: na Facebooku, You Tube i Linkedinie. Zobacz opublikowane filmy:

25 września, Światowy Dzień Działania

Wydarzenie online: „5 lat za nami, dekada przed nami – czy zdążymy zrealizować Cele Zrównoważonego Rozwoju?”

g.11:00- 12:30 na Facebooku i Youtube

W wyjątkowej scenerii eksperci i ekspertki odpowiedzą na pytanie czy nadchodząca dekada nam wystarczy, aby zrealizować ambitne Cele Zrównoważonego Rozwoju? Odniosą się do najnowszych raportów pokazujących jak Polska radzi sobie w zakresie realizacji Agendy 2030 w pięć lat po jej uchwaleniu.

Eksperci i ekspertki:

 • Renata Bielak, Główny Urząd Statystyczny – W jakim miejscu jest Polska w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w 5 lat po uchwaleniu Agendy 2030?
 • dr Karolina Dudek, Akademia Leona Koźmińskiego – Cel 3 – Jak zmieniło się w Polsce podejście do pracy zdalnej, jaki ma to wpływ na zdrowie Polaków i postępy w realizacji Agendy 2030?
 • prof. dr hab. Bolesław Rok, Akademia Leona Koźmińskiego – Cel 4 – Jak wykorzystać edukację, aby osiągnąć Cele Zrównoważonego Rozwoju?
 • Joanna Pruszyńska-Witkowska, Future Collars, Woman Update – Cel 5 – Era kobiet? Jak zmieniła się sytuacja kobiet na rynku pracy w ciągu ostatnich 5 lat? Czy do 2030 roku osiągniemy równość w płacach i na stanowiskach zarządczych?
 • dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Uniwersytet Warszawski – Cele 8 i 9 – Czy wzrost gospodarczy, sprzyjający gospodarce linearnej, jest przeszkodą w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju?
 • Michał Mikołajczyk, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań – Cel 12 – Mamy tylko 10 lat do osiągnięcia Agendy 2030 – na czym powinna się skupić firma, aby najefektywniej tę dekadę wykorzystać?
 • Małgorzata Pietkun, PGE – Mierzenie wpływu firmy na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju – dlaczego, jak, czy warto? Doświadczenia z korzystania z Barometru Wpływu.

Rozmowę poprowadzą:

 • Małgorzata Greszta, CSR Consulting
 • Kamil Wyszkowski, Global Compact Network Poland

Podczas wydarzenia zaprezentujemy też film „Na rzecz Celów”, prezentujący działania Partnerów biznesowych Kampanii 17 Celów na rzecz realizacji Agendy 2030.

Zarejestruj się!

Zarejestruj się na transmisję w Światowy Dzień Działania, a prześlemy Tobie przypomnienie o wydarzeniu, a po jego zakończeniu – materiały.

Kontakt

Masz pytania dotyczące Światowego Tygodnia Działania? Chciałbyś dołączyć do Kampanii 17 Celów? Potrzebujesz wiedzy lub inspiracji? Skontaktuj się z nami! CSR Consulting jest Partnerem Organizacyjnym Światowego Tygodnia Działania.