Zaproszenie

Forum Zrównoważonych Opakowań odbędzie się 19 września w Warszawie. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Połączy firmy z całego łańcucha wartości we wspólnym poszukiwaniu innowacyjnych, bardziej przyjaznych środowisku opakowań. W związku z wprowadzaniem w UE gospodarki obiegu zamkniętego, wymagania wobec opakowań wprowadzanych na rynek są bowiem coraz bardziej restrykcyjne.

Forum jest organizowane przez Centrum Zrównoważonych Opakowań, skupiające wiedzę i innowacyjne rozwiązania w tym obszarze, powołane przez CSR Consulting i Rekopol Organizację Odzysku Opakowań. Partnerami Forum są Carrefour i Carlsberg.

Forum połączy podmioty z całego łańcucha wartości opakowania: producentów wprowadzających opakowania na rynek, sieci handlowe, producentów opakowań i materiałów opakowaniowych, projektantów, czy firmy odzyskujące i przetwarzające odpady opakowaniowe.

Podczas Forum analizowane będzie miejsce opakowań w gospodarce obiegu zamkniętego i strategii zrównoważonego rozwoju biznesu. Zaprezentowane będą też praktyczne rozwiązania w zakresie eko-opakowań stosowane na różnych etapach łańcucha wartości – od ecodesingu po edukację konsumentów nt. postępowania z odpadami opakowaniowymi. Celem Forum jest budowanie wiedzy w zakresie zrównoważonych opakowań, a także wymiana doświadczeń i najlepszych dobrych praktyk firm w tym obszarze, z Polski i zagranicy.

Forum odbędzie się w czwartek 19 września 2019 roku w Centrum Smak Kariery Carrefour w Centrum Handlowym Atrium Reduta przy al. Jerozolimskich 148 w Warszawie.

Program

W programie Forum:

  • Zmiany w legislacji i nowe obowiązki firm dotyczące opakowań wprowadzanych na rynek Polski i Unii Europejskiej (GOZ, ROP, SUP…)
  • Miejsce opakowań w gospodarce obiegu zamkniętego i strategii zrównoważonego rozwoju biznesu 
  • Praktyczne rozwiązania w zakresie zrównoważonych opakowań z punktu widzenia całego łańcucha wartości, z Polski i zagranicy
  • Edukacja konsumentów nt. postępowania z odpadami opakowaniowymi 

 

Szczegółowy program konferencji opublikowany będzie w maju 2019 roku.

Centrum
Zrównoważonych
Opakowań

Centrum Zrównoważonych Opakowań skupia wiedzę i innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonych opakowań. Prowadzą je CSR Consulting i Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.
Centrum jest inicjatywą powołaną w ramach Kampanii 17 Celów mobilizującej biznes w Polsce do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i wykorzystania szans biznesowych płynących z Agendy 2030.

Rejestracja

Rejestracja na konferencję ruszy w maju 2019 roku.
Konferencja płatna. Liczba miejsc ograniczona.