Zaproszenie

Forum Zrównoważonych Opakowań odbędzie się 19 września w Warszawie. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Połączy firmy z całego łańcucha wartości we wspólnym poszukiwaniu innowacyjnych, bardziej przyjaznych środowisku opakowań. W związku z wprowadzaniem w UE gospodarki obiegu zamkniętego, wymagania wobec opakowań wprowadzanych na rynek są bowiem coraz bardziej restrykcyjne.

Forum jest organizowane przez Centrum Zrównoważonych Opakowań, skupiające wiedzę i innowacyjne rozwiązania w tym obszarze, powołane przez CSR Consulting i Rekopol Organizację Odzysku Opakowań. Partnerami Forum są Carrefour i Carlsberg.

Forum połączy podmioty z całego łańcucha wartości opakowania: producentów wprowadzających opakowania na rynek, sieci handlowe, producentów opakowań i materiałów opakowaniowych, projektantów, czy firmy odzyskujące i przetwarzające odpady opakowaniowe.

Podczas Forum analizowane będzie miejsce opakowań w gospodarce obiegu zamkniętego i strategii zrównoważonego rozwoju biznesuDyskutowany będzie odpowiedzialny system zarządzania odpadami opakowaniowymi. Zaprezentowane będą też praktyczne rozwiązania w zakresie eko-opakowań stosowane na różnych etapach łańcucha wartości. Celem Forum jest budowanie wiedzy w zakresie zrównoważonych opakowań, a także wymiana doświadczeń i najlepszych dobrych praktyk firm w tym obszarze, z Polski i zagranicy.

Forum odbędzie się w czwartek 19 września 2019 roku w Centrum Smak Kariery Carrefour w Centrum Handlowym Atrium Reduta przy al. Jerozolimskich 148 w Warszawie.

Program

Program
czwartek, 19 września 2019
Centrum Smak Kariery Carrefour, Centrum Handlowe Atrium Reduta, al. Jerozolimskie 148, Warszawa

09.00 – 09.30

Rejestracja i networking przy kawie

09.30 – 10.00

Zrównoważone opakowanie – co to właściwie jest?

  • Czym charakteryzuje się zrównoważone opakowanie i odpowiedzialny system zarządzania odpadami – Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań
  • Miejsce opakowań w idei GOZ i strategii zrównoważonego rozwoju firmy – CSR Consulting

10.00 – 12.00

Odpowiedzialny system zarządzania odpadami opakowaniowymi

  • Zmiany w legislacji UE: GOZ, ROP, SUP
  • Budowa odpowiedzialnego systemu krajowego: doświadczenia z Niemiec – przedstawiciel Zielonego Punktu w Niemczech
  • Debata oksfordzka: Biznes musi wziąć zdecydowanie większą odpowiedzialność za swoje odpady opakowaniowowe

12:00 – 12:30

Przerwa kawowa

12:30 – 13:15

Dobre praktyki na rynku w zakresie zrównoważonych opakowań

  • Rozwiązania dla sieci handlowych – Carrefour
  • Rozwiązania dla producentów żywności – Carlsberg Polska

13:15 – 14:15

Lunch networkingowy

14:15 – 15:00

Innowacje w opakowaniach

15:00 – 16:00

Zrównoważone opakowania w praktyce – warsztaty

  • Jak zaprojektować zrównoważone opakowanie? Warsztat z recyklerami
  • Jak budować strategię i zobowiązania w zakresie zrównoważonych opakowań? Warsztat z sygnatariuszami Polskiego Paktu na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych

16:00 – 16:15

Kluczowe wnioski i podsumowanie konferencji

Rejestracja

Udział w konferencji kosztuje 730zł netto/os. + 23% VAT (897,9zł brutto/os.).

Zniżka dla kolejnych osób z tej samej organizacji: 630zł netto/os. + 23% VAT!

Aby zarejestrować się na konferencję, należy wypełnić poniższy formularz. Na podany adres e-mail przesłana zostanie faktura proforma. Po jej opłaceniu, zostaną Państwo zarejestrowani na konferencję.

 

 

Centrum
Zrównoważonych
Opakowań

Centrum Zrównoważonych Opakowań skupia wiedzę i innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonych opakowań. Prowadzą je CSR Consulting i Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.
Centrum jest inicjatywą powołaną w ramach Kampanii 17 Celów mobilizującej biznes w Polsce do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i wykorzystania szans biznesowych płynących z Agendy 2030.

Kontakt